Naše školka

Obec Všechovice leží v jihovýchodním cípu okresu Přerov, na rozmezí dalších dvou okresů - Vsetína a Kroměříže a také na rozmezí dvou krajů: Olomouckého, jehož jsou součástí a Zlínského.

Mateřská škola se nachází od  1. září  2016 v budově Základní školy Všechovice jelikož stávající prostory  budovy  MŠ nevyhovovaly .Od roku 2002 je mateřská a základní škola jeden právní subjekt s názvem Základní škola a mateřská škola Všechovice,příspěvková organizace.

Ředitelem celého subjektu je Mgr. Daniel Navrátil, vedoucí učitelkou mateřské školy Věra Šebíková .

Mateřská škola vznikla rekonstrukcí stávajících prostor v přízemí školy.Je zcela oddělena od základní školy se samostatným vchodem.Mateřská škola má dvě oddělení. Každé oddělení je vytvořeno ze dvou tříd původníh prostor.Ke každé třídě přísluší sociální zařízení a šatny.

Máme zde k dispozici kuchyňku k výdeji jídel,která se dováží z přilehlé školní kuchyně.

Při výuce využíváme prostor ZŠ jako např.: tělocvičnu, aulu,školní kuchyňku,dílny pro polytechnické činnosti,ap.

V budově sídlí také místní knihovna,se kterou úzce spolupracujeme.

V naší vesnici je pouze jedna mateřská škola.