Informace o výskytu infekčního onemocnění

Upozorňujeme rodiče dětí z naší mateřské školy na zvýšený výskyt infekční nemoci HMFD ( nemoc rukou, nohou úst). Typickým příznakem jsou vyrážky na rukou, nohou a v ústech (afty), doprovázené teplotami.

Prosíme rodiče, aby v případě objevení jakékoliv začínající vyrážky u svých dětí navštívili svého dětského lékaře a neposílali děti do školky.

Vzhledem k vysoké infekčnosti onemocnění budou rodiče kontaktováni učitelkami mateřské školy i v případě objevení výsevu vyrážek přímo ve škole a bude požadováno okamžité vyzvednutí nemocných dětí z kolektivu.

V sousvislosti s onemocněním a v souladu s pokyny krajské hygienické stanice proběhne v mateřské škole desinfekce hraček a dalšího vybavení, se kterým přijdou děti do styku.

Předem děkujeme za Vaši spolupráci a pochopení.