Karanténní opatření v MŠ

Dobrý den,

v naší mateřské škole došlo k rizikovému kontaktu dětí a zaměstnanců s COVID pozitivní osobou. Na základě nařízení Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje je mateřská škola v termínu od 17. 2. 2021 do 22. 2. 2021 uzavřena. Prosím sledujte ale webové stránky MŠ, je možné, že se termín obnovení provozu MŠ bude měnit s ohledem na výsledky testování dalších osob a dětí z MŠ.

Zákonný zástupce všech dětí, které byly ve čtvrtek 11. 2. 2021 nebo v pátek 12. 2. 2021 přítomny v MŠ, obdržel pokyny z KHS emailovou zprávou ředitele školy a bude v následujících dnech kontaktován zaměstnanci KHS Ol. kraje, který předá další podrobné pokyny a kterého se můžete zeptat na případné nejasnosti či informace.

Po dobu uzavření MŠ má zákonný zástupce dítěte bez ohledu na to, zda dítěti byla či nebyla nařízena karanténa,  nárok na ošetřovné. Veškeré informace jsou dostupné na webové stránce ČSSZ - ZDE. Tiskopis pro žádost o ošetřovné naleznete ZDEŠkola žádné potvrzení nevydává.

Co se týče provozu mateřské školy během jarních prázdnin (1. 3. - 7. 3. 2021), vše záleží na termínu obnovení běžného provozu. O organizaci a zajištění chodu MŠ budete informováni vyučujícími po návratu do MŠ, případně na webových stránkách MŠ.

Plánovaný lyžařský kurz mateřské školy se pro tento školní rok ruší.

Děkuji za pochopení!

Mgr. Daniel Navrátil